SĒJUMU APDROŠINĀŠANA

Katrs lauksaimnieks cer, ka pavasarī, nokūstot sniegam, saulei pretī stiepsies labi pārziemojis zelmenis. Tāpat cilvēks cer, ka vasara būs labvēlīga un līdz pat kulšanai nekas netraucēs ne ziemas kviešiem, ne rudziem, ne rapšiem, ne citām kultūrām. Katram taču gribas tikt pie tādas ražas, ka prieks! Taču pat tad, ja graudkopis pats izdarījis visu to labāko, ko vien spējis – sējis kvalitatīvu sēklu, sējumus gādīgi kopis un uzmanīgi mēslojis, no dabas kaprīzēm nav pasargāts pat visrūpīgākais saimnieks. Kailsals, krusa, lietus, vētra, sausums, veldre, uguns un zvēru radītie bojājumi ir tās nejaucības, kas laukus var krietni pabojāt vai pat iznīcināt pilnībā.

Lai lauksaimnieks iegūtu sirdsmieru, mēs piedāvājam sējumus apdrošināt.
Kultūraugus var apdrošināt pret šādiem riskiem:
– Izsalšana
– Nosmakšana zem ledus garozas
– Izsušana zem sniega segas
– Krusa
– Lietus
– Vētra
– Veldre
– Zibens risks (uguns)
– Uguns risks (ja tas izcēlies no ražas novākšanas tehnikas)
– Trešo personu prettiesiska rīcība (zādzība)
– Zvēru un putnu radītie bojājumi
– Sausums

Kā veidojas sējumu apdrošināšanas izmaksas?

Apdrošināšanas summu aprēķina, ņemot vērā sējumu plānoto ražību un konkrētā brīža tirgus cenas. Jo plānotā raža ir lielāka, jo lielāka ir arī apdrošināšanas summa. Līdz ar to polise ir dārgāka. Jo vairāk lauksaimnieks iegulda savos laukos un, jo lauki ir vērtīgāki, jo attiecīgi lielāka ir arī apdrošinājuma summa un prēmija. Piemēram, ja ziemas kviešu lauks ir apdrošināts par 1200 €/ha un vasarā krusa izdauzīs visu šo lauku, tad klients par katru hektāru saņems 1200 eiro, jo būs skaidrs, ka nekāda raža šajā laukā šajā gadā vairs neizaugs. Savukārt pavasarī, ja lauki nebūs pārziemojuši, saimnieks saņems attiecīgu kompensāciju pārsēšanai. Te jāpiebilst, ka atlīdzību saņēmušais cilvēks ar šo kompensāciju var rīkoties pēc saviem ieskatiem. Savukārt mēs, slēdzot apdrošināšanas līgumu, vienmēr esam gatavi nākt talkā, palīdzot izvēlēties katram lauksaimniekam piemērotāko piedāvājumu un atbilstoši tam arī ekonomiski izdevīgākos nosacījumus.

Lielu daļu apdrošināšanas izmaksu palīdz segt LAD

Ne visas apdrošināšanas izmaksas lauksaimniekam ir jāsedz no savas kabatas. Valsts un ES atbalsts sedz līdz 50 % apmērā no apdrošināšanas polises iegādes izdevumiem. Pagaidām lauksaimnieki nav izmantojuši visu viņiem paredzēto finansējumu. Tāpēc atgādināsim, ka nauda sējumu apdrošināšanai ir, un to vajag izmantot.

Finansējums

Sējumu apdrošināšanu arī piedāvājam nofinansēt, lai saimniekam nav jāiesaldē savi finanšu resursi.

PIETEIKT KONSULTĀCIJU

Sazinies ar mums!

Tālr. +371 28350187

Adrese:
Kārļa Ulmaņa gatve 119,
Mārupe,
Mārupes novads,
LV-2167

E-pasts: [email protected]

Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Vairāk informācija pieejama privātuma politikā.